2019 Yılında Size Rehberlik Edecek Kelimeyi Seçin

0
11

Kuşkusuz ki her yeni yıl ‘yeni bir ben’ yaratmak için bir fırsat olarak görülür. Yeni bir işe başlamak için genellikle pazartesi günlerini tercih etmez miyiz mesela? İşte hayatımızda yapacağımız bazı yenilikler ve bizi istediğimiz yere götürecek küçük ya da büyük adımlar için de 1 Ocak gününü bekleriz. Çünkü yeni bir yıl yeni bir başlangıç demektir. Vaatlerle, umutlarla ve iyimserlikle doludur. Temenniler en üst seviyededir. Mesela her yıl, liderler dâhil tüm dünya insanları tarafından gerçekleşmesi dilenen ama hiç gerçekleşmeyen barış gibi! 

Pekala, başlığımıza dönelim biz. 2019 yılında sana rehberlik edecek kelimeyi seç. Neden bir kelime seçmeliyiz ve seçtiğimiz bu kelimeyi nasıl kullanacağız?

  1. Kendimizi seçtiğimiz kelimeye yani o yılki hedeflerimize odaklamak için.
  2. Hedeflerimiz oldukça fazla ve hayatımızın çeşitli alanlarında farklı hedeflerimiz var. Bu da bizim karar vermekte zorluk yaşamamıza neden oluyor. Kelime seçerken önceliğimiz hedeflerimizi analiz etmek olmalı. Bu da seçtiğimiz kelimeyle hedefimizi birleştirerek ona ulaşmamızı kolaylaştırır.
  3. Belki de yılın başında belirlediğiniz hedeflerden vazgeçtiniz ve yeni hedefler var önünüzde. Seçtiğiniz kelime yeni hedefinize uygun ise yine hedefinize odaklanabilirsiniz.
  4. Yıl sonunda, o yılı nasıl geçirdiğinizi gözden geçirmeniz çok daha kolay olacaktır.

Kelimemizi nasıl seçeceğimize gelince… Bunun için bir çalışma sayfası hazırladım. Bu çalışma üç adımdan oluşuyor.

  1. Adım: Size ilham olacak anahtar kelimeleri belirlemekle başlayacağız işe. Bunun için ben, size yardımcı olabilmek adına birkaç kelime belirledim.Bu kelimelerden istediklerinizi seçebilirsiniz.
  2. Adım: Bu aşamada bazı belirleyici başlıklarımız var. Kariyer, aile, arkadaş vs. Bu başlıkların yanına 1.adımda seçtiğiniz kelimelerden uygun olanları yerleştirmelisiniz. Örneğin: Kariyerim için YENİLİK kelimesini seçmiş olabilirsiniz.
  3. Adım: Ve son adım. Bu aşamada ise ikinci adımdaki sorulara verdiğiniz yanıtlara göre 2019 yılında ne istediğinize, yılınızın nasıl geçmesini umut ettiğinize göre yıl boyunca yanınızdan hiç ayırmayacağınız kelimenizi belirleyebilirsiniz.

Benim 2019 yılı için seçtiğim kelime BAŞLANGIÇ oldu. 2018’in sonunda değişim kararı almış ve yeni bir başlangıca adım atmıştım. 2019 yılı boyunca da yeni başlangıçlar olsun istiyorum hayatımda. Kariyerimde, kişisel gelişim hedeflerimde, ailemde…

Eğer siz de kelimenizi seçmek isterseniz, 2019 yılı boyunca bu çalışma sayfası benim size hediyem olacak. Bunun için sizden sadece minik bir istekte bulunacağım. Aşağıdaki düğmeden The Lukka’ya abone olur musunuz lütfen? 

 

Bir Cevap Yazın